O nas

Niepubliczne Przedszkole im. św. Joanny Beretty Molla rozpoczęło swoją działalność 1 października 2008 r. Mamy swój ceremoniał przedszkolny (uczestniczymy w apelach, śpiewamy hymn), a tradycją stało się obchodzenie dnia patronki, dnia włoskiego, a także organizowanie warsztatów z udziałem rodziców oraz festynu rodzinnego.

Nasze otoczenie

Nasze przedszkole stanowi przestronny budynek, w którym znajdują się:

• 4 sale dydaktyczne (każda z łazienką dla dzieci i pomieszczeniem gospodarczym),
  • sala do zajęć ruchowych (gimnastyka, rytmika, taniec) oraz pokazów multimedialnych,
  • sala do zajęć dodatkowych (terapia logopedyczna, zajęcia indywidualne),
  • gabinet lekarski,
  • pokój nauczycielski,
  • sala konferencyjna z biblioteczką,
  • kuchnia z zapleczem gospodarczym.

Do budynku przynależy ogród z bezpiecznym placem zabaw (atestowane urządzenia zabawowe i kauczokowe podłoże).
W sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe do dyspozycji przedszkola.

Misja

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej opieki i wychowanie ich w atmosferze akceptacji, serdeczności i radości, która wynika z wiary i w której dziecko czuje się bezpiecznie.

Nasza patronka św. Joanna to kobieta nowoczesna, kochająca życie, piękno przyrody. Jako żona i matka, a jednocześnie lekarz pediatra nigdy nie zaniedbywała swoich rodzinnych i zawodowych obowiązków. Co więcej pełniła je z zaangażowaniem i radością widząc w swojej pracy głęboki sens i powołanie. Jako wolontariuszka odwiedzała także przedszkola i żłobki, by tam nieść pomoc najmłodszym. Umiała znaleźć czas na odpoczynek poprzez kontakt z przyrodą - kochała góry i piesze wycieczki. Lubiła kino, teatr, taniec. Sama przy tym była kobietą elegancką dbającą o swój wygląd. Pacjenci, którym służyła zapamiętali ją jako osobę niezwykle ciepłą i serdeczną, a przy tym energiczną.

Czerpiąc przykład z życia naszej patronki proponujemy dzieciom:

• zdrowy styl życia poprzez codzienne spacery (wyjątkiem są przeciwwskazania atmosferyczne) i sport
  • uwrażliwiamy na sztukę (przyjeżdża do nas teatr, koncerty, wizyty w muzeum, wystawy, taniec, słuchanie muzyki klasycznej, zajęcia plastyczne)
  • udział w konkursach plastycznych, małych form teatralnych
  • uwrażliwiamy na piękno otaczającego nas świata (szanujemy i obserwujemy przyrodę, jesteśmy małymi ekologami)
  • spotknia z ciekawymi ludźmi (gościli już u nas lekarze, policjanci, strażacy, cyrkowcy, muzycy, tancerze)
  • poznawanie kultury włoskiej
  • uczenie zasad dobrego zachowania - savoir-vivre przedszkolaka

Kluczową rolę w procesie wychowawczym odgrywa nauczyciel wychowawca, który:

• tworzy domową i serdeczną atmosferę
  • przekazuje dziecku wartości i cnoty chrześcijańskie
  • realizuje program edukacyjny